Nepal je zame duhovno in hkrati tudi živahno mesto. Tam se vedno nekaj dogaja. Aprila 2021 pa je bilo vse zelo drugače. Kot fotografa me zanima fotografiranje ljudi in čustev, toda ljudje so nosili maske in ulice so bile tihe. Nikjer ni bilo videti čustev.
Na trgu pred templjem Dattatreya v Bhaktapurju sem srečal tri otroke, ki so se igrali, in videti je bilo, da so to edine osebe, ki se ne bojijo pandemije Covid-19. Nobeden od njih ni nosil maske. Videl sem lahko vsa čustva na obrazih teh otrok.
Igrali so se na ogromnem vozu, ki ga uporabljajo na festivalu Bisket Jakra, kjer praznujejo novo solarno leto. Te velikanske vozove, imenovane Ratha, vlečejo odrasli moški z debelimi vrvmi.
Otroci niso mogli premakniti vozov, so pa posnemali odrasle moške in način, kako oni vlečejo te vozove. Ta energija in pozitivna karma sta me očarali. Poskusil sem zajeti ta trenutek v času, kjer bi bil neviden; nobeden od teh otrok me ni pogledal ali storil česar koli za boljši posnetek, saj so bili preveč zatopljeni v igro in norčavost ter bili polni energije.
Tudi vreme je bilo neverjetno. Tik pred nevihto, ki se je bližala temu delu mesta, kar je ustvarilo dramatično in čudovito svetlobo.
Za snemanje dinamičnih prizorov, kot je bil ta, uporabljam fotoaparat Sony Alpha 9 in objektiv FE 24–70 mm f/2,8 GM. Fotoaparat, skupaj s tem objektivom, je popolno orodje za snemanje takšnih prizorov. Zanesem se lahko na senzor za ustvarjanje najboljše kakovosti slike in sistem večvzorčnega merjenja za vsakokratne skoraj popolne rezultate. Objektiv je prav tako izjemno oster, kar je delno tudi razlog, zakaj sem ustvaril črno-belo sliko. Včasih so barve fotografije lahko skoraj preveč popolne in posredujejo preveč informacij, kar pa gledalca osiromaši za vso domišljijo. Na ta način je slika bolj skrivnostna, bolj zanimiva.
Pri tej sliki mi je všeč pozitivna energija. Prikazana je njihova prava otroška narava. To sliko lahko preučite, saj je veliko elementov in skoraj vsi so vidni. Vsi so drugačni liki. So glasnejši, zabavnejši, bolj dinamični. Po mojem mnenju je to zares edinstven trenutek.
Diplomiral sem na področju fizike, zato imam težave pri ugotavljanju pravega pomena resničnosti in če pravzaprav sploh obstaja stvar, ki ji pravimo resničnost. Vedno oprezam za slikami, s katerimi lahko zajamem neverjetne trenutke, kot je bil ta, kjer so prikazane jasne informacije, njen pomen pa je zamegljen.
"Pri fotografiranju zame ni pomembno, kaj fotografija prikazuje in predstavlja, temveč kakšna vprašanja vzbudi v gledalcu"